Pique: Të bashkuar, ose do të bëjmë vetvrasje këtë sezon

Pique: Të bashkuar, ose do të bëjmë vetvrasje këtë sezon
Loading...

Fitorja 2-0 ndaj Getafe në kampionat ka rikthyer disi qetësinë te skuadra e Barcelonës, që të mërkurën do të luajë ndaj Interit në Champions League.

Gerad Pique, karikon ekipin: “Duhet të jemi të gjithë të bashkuar, jo vetëm ne lojtarët në fushë por edhe me tifozët e drejtuesit. I njohim gazetat, njohim klubin, njëri-tjetrin dhe e dimë që shpesh shkruhen artikuj të pavërteta, që dëmtojnë ambientin”.

Nuk kemi pse të prishim qetësinë dhe ekuilibrin që ekziston mes nesh, pasi duam të duelojmë dhe fitojmë trofeu. E rëndësishme është të mos krijojmë problem që nuk ekzistojnë. Gjërat mund të shkojnë mirë ose keq, ndërsa ne duhet të jemi të bashkuar më klubin, në të kundërt do të bëjmë vetvrasje”, tha Pique.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
lindeloff barcelona

Barcelona tentoi disa herë në verë ta transferonte Lindelofin

Barcelona ka dy lajme të këqija për Interin

Barcelona ka dy lajme të këqija për Interin