Për të qarëPër të qarë

Plas te Barcelona, Neymar-Mbappe fusin në sherr drejtuesit!

Ney mbape
Loading...

Vera e Barcelonës ishte e vrullshme, por nuk mund të thuash e suksesshme. Objektivi kryesor i merkatos, rikthimi i Neymarit në “shtëpi” nuk u arrit, pavarësisht se telenovela ishte e gjatë dhe lufta e madhe. 

Kampionët e Spanjës duket se tashmë janë të ndarë dhe “Mundo Deportivo” hedh bombën në faqen e tyre të parë. Klubi nuk është me vendim unanim për afrimin e brazilianit, por nëse flitet për një sakrificë aq të madhe ekonomike duan të provojnë Kylien Mbappen. 

Diskutimet janë të zjarrta dhe anëtarët e bordit janë të ndarë në gjysmë. Disa duan që të rikthejnë Neymarin, duke qenë se e njeh kampionatit dhe kushton më pak, ndërsa të tjerët duke parë sakrificën e madhe për brazilianin janë gati të shtrydhin dhe më shumë llogaritë bankare dhe të sforcohen për sulmuesin e ri.

Situata duket e nxehtë dhe padyshim që ekipi kampion do të ketë një vit me shumë diskutime. Mungesa e Lionel Messit në javët e para ka nxjerrë në pah vështirësitë në ekip. 

Neymar Mbape
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-2 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Ter stegen

Neymar vë në vështirësi Ter Stegen: Nuk është e lehtë t’i japësh një përgjigje kësaj pyetjeje

Suárez dhe Junior Firpo të gatshëm kundër Valencia-s

Suárez dhe Junior Firpo të gatshëm kundër Valencia-s