Po zhvillohen zgjedhjet për president të ri të Barcelonës, votojnë tre kandidatët dhe Lionel Messi
in

Po zhvillohen zgjedhjet për president të ri të Barcelonës, votojnë tre kandidatët dhe Lionel Messi

Loading...

Gjatë ditës së sotme (e diel), 7 mars 2021, janë duke u zhvilluar zgjedhjet për presidentin e ri të Barcelonës.

Para disa muajsh, presidenti Jose Maria Bartomeu dha dorëheqje nga posti i tij, ndërsa më herët gjatë këtij muaji u arrestua shkaku i parregullsive gjatë mandatit.

Me dorëheqjen e Bartomeut, klubi katalunas u detyrua të organizojë zgjedhje për presidentin e ri, të cilët u parapanë të mbahen në janar, por u shtynë shkaku i pandemisë së shkaktuar nga COVID-19.

Megjithatë, pritjes tani i ka ardhur fundi dhe gjatë ditës së sotme (e diel) po zhvillohet votimi për presidentin e ri të Barcelonës.

Joan Laporta, Toni Freixa dhe Victor Font janë tre kandidatët në votimin përfundimtar dhe secili ka një ide ndryshe për të ardhmen e klubit dhe do të emërojë një bord të ri pas triumfit të tyre.

Tashmë kur ka shkuar gjysma e ditës, të tre kandidatët për president të Barcelonës kanë ushtruar të drejtën e tyre të votës.

Përveç tyre, në objektet e klubit është parë edhe kapiteni argjentinas i ekipit, Lionel Messi, i cili së bashku me njërin nga djemtë e tij ka shkuar për të votuar.

Jo vetëm Messi, por edhe emra tjerë si Jordi Alba, Sergio Busquets, Sergi Roberto dhe Rique Puig janë parë duke votuar për presidentin e ri të klubit.

Ndryshe, të drejt vote për president të Barcelonës kanë mbi 110 mijë anëtarë, ndërsa rreth 20 mijë vota tashmë kanë ardhur me anë të postës.

Deri në ora 12:00, ushtrimin e të drejtës së votës e kanë kryer 10,792 persona apo 9.78% e anëtarëve.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Vazhdojnë arrestimet te Barcelona – pas Bartomeut, në pranga edhe dy drejtorë të tjerë

Vazhdojnë arrestimet te Barcelona – pas Bartomeut, në pranga edhe dy drejtorë të tjerë

Analizë, statistika, parashikim: PSG – Barcelona, formacionet e mundshme të derbit në Ligën e Kampionëve

Analizë, statistika, parashikim: PSG – Barcelona, formacionet e mundshme të derbit në Ligën e Kampionëve