in

Për të qarëPër të qarë

Pse Ter Stegen nuk udhëtoi në Monako sot me Messin dhe De Jongun!?

Loading...

Përveç Leo Messit dhe Frenkie de Jongut, edhe Marc Andre ter Stegen ka qenë i ftuar në ditën e sotme në eventin e UEFA-s, pasi ai është i nominuar për çmimin ‘Portieri më i mirë’ bashkë me Jan Oblakun dhe Alisson Beckerin.

Megjithatë, portieri gjerman nuk ka udhëtuar sot me dy bashkëlojtarët e tij. Arsyeja për këtë gjë është se Ter Stegeni e din që nuk do jetë i zgjedhur për portierin më të mirë, prandaj edhe nuk e ka parë të arsyeshme të jetë prezent atje për kot.

Jan Oblak e fitoi çmimin ‘Zamora’ për portën më të pastër në La Liga, ndërsa Alisson e fitoi UCL-në. Këto janë dy faktorë që tregojnë se këta dy portierë janë më favoritët sonte!

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-2 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
messi dejong monaco

De Jongu dhe mbreti i futbollit nisin rrugën për në Monako!

messi neymar shkembim

Mësohet prapaskena: Al Khelaifi në fillim kishte propozuar shkëmbimin Neymar – Messi!