in

Më pëlqenMë pëlqen

Publikohen detajet e marrëveshjes PSG – Barcelona për Neymarin, 200 milionë euro dhe tre futbollistë

Loading...

Paris Saint Germain dhe Barcelona më në fund kanë arritur marrëveshje për transferimin e yllit brazilian Neymar në Camp Nou.

Në fakt do të jetë një rikthim i brazilianit te Barcelona, nga ku u largua dy vite më parë në drejtim të Parisit.

ney barca

Dy klubet kanë arritur një marrëveshje pas një kohe të gjatë negociatash dhe refuzimesh nga PSG.

BBC Sport ka raportuar se Barcelona ka pranuar të paguaj 200 milionë euro te PSG.

Përveç parave, katalunasit do t’i dërgojnë në kryeqytetin francez edhe tre futbollistë të tyre.

Ivan Rakitic, Jean-Clair Todibo do të nënshkruajnë kontrata me parisienët, ndërsa sulmuesi Ousmane Dembele do të huazohet për një vit në Parc de Princes.

ney barca2

Dy klubet kanë arritur tanimë këtë marrëveshje, por i mbetet kampionëve të Francës të gjejë gjuhë të përbashkët me lojtarët në fjalë.

PSG tani duhet t’i bind dyshen Rakitic-Todibo me kontrata, ndërsa Dembele më në fund ka pranuar huazimin e thjesht një vjeçar tek kampionët e Francës.

ney barca3

Zyrtarizimi i rikthimit të Neymarit te Barcelona pritet të ndodhë brenda 48 orëve të ardhshme. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Reagimi i Ronaldos pas zgjedhjes së Messit ‘sulmuesi i vitit’ nga UEFA i thotë të gjitha, fytyra e portugezit bëhet virale

Reagimi i Ronaldos pas zgjedhjes së Messit ‘sulmuesi i vitit’ nga UEFA i thotë të gjitha, fytyra e portugezit bëhet virale

neymar saga

Telenovela e Neymarit do të vazhdojë deri më 2 shtator, ora 23:00