in

Punonjësit e funeralit bënë foto me kufomën e legjendës Maradona dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale

Punonjësit e funeralit bënë foto me kufomën e legjendës Maradona dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale
Loading...

Diego Armando Maradona ka qenë njëri nga futbollistët më të mëdhenj që ka njohur bota e futbollit.

Legjenda argjentinase ka ndërruar jetë pas një ataki kardiak në moshën 60-vjeçare të mërkurën e 25 nëntorit.

Tifozë nga e mbarë bota janë tronditur me lajmin për vdekjen e Maradonës, teksa në Argjentinë shteti ka shpallur tri ditë zie kombëtare.

Maradona ishte njëri nga futbollistët më të dashur në botë dhe një hero kombëtar për argjentinasit.

Por dashuria ndaj tij ka kaluar çdo kufij nga punonjësi i funeralit, Diego Molina me dy koleg të tij.

Këta tre persona kanë shkuar aq larg sa kanë hapur arkivolin e legjendës argjentinase duke bërë foto me të.

Punonjësit e funeralit bënë foto me kufomën e legjendës Maradona dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale

Fotot e bëra nga Diego Molina dhe dy kolegët e tij janë shpërndarë në rrjete sociale.

Por veprimi i punonjësve të funeralit është kritikuar pafundësisht nga mediat argjentinase dhe tifozët nga e mbarë bota që kanë shpërndarjen e fotove.

Punonjësit e funeralit bënë foto me kufomën e legjendës Maradona dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale

Sigurisht që këta tre persona mund ta humbasin punën dhe të dënohen nga shteti argjentinas për këto foto.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Atletico Madrid triumfon në derbin e javës ndaj Barcelonës

Atletico Madrid triumfon në derbin e javës ndaj Barcelonës

Messi rikrijoi golin e Maradonas nga viti 1993 dhe pastaj festoi me fanellën e tij të Newell’s Old Boys

Messi rikrijoi golin e Maradonas nga viti 1993 dhe pastaj festoi me fanellën e tij të Newell’s Old Boys