in

Quique Setien debuton me fitore te Barcelona, Messi shënoi golin e vetëm ndaj Granadas

Quique Setien debuton me fitore te Barcelona, Messi shënoi golin e vetëm ndaj Granadas
Loading...

Barcelona ka arritur me shumë vështirësi të mposhtë Granadën në javën e 20-të të La Liga-së me rezultat 1-0.

Pjesa e parë përfundoi pa gola edhe pse Blugranasit kishin bërë dy gjuajtje në drejtim të portës.

45 minutëshi i dytë kishte një paraqitje më të mirë nga kampioni në fuqi, pasi ishin më kërkues dhe rrezikuan më shumë portën.

Granda ishte e pafat në minutë e 69-të, pasi German Sanchez pranoi kartonin e dytë të verdhë, duke u përjashtuar nga takimi.

Momenti më kryesor i këtij takimi ishte në minutën e 76-të, atëherë kur Lionel Messi pranoi një top nga Arturo Vidal, për ta shënuar kështu golin e vetëm.

Quique Setiene e filloi kështu me fitore debutimin e tij te katalunasit, duke shpresuar që në ndeshjet e radhës të marrë një fitore më të pastër.

Pas javës së 20-të, Barcelona është lider me 43 pikë, aq sa ka edhe Real Madridi në të dytin, ndërsa në xhiron e 21-të do të ketë punë me Valencian.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Debutim për Quique Setien: Barcelona – Granada, formacionet zyrtare

Debutim për Quique Setien: Barcelona – Granada, formacionet zyrtare

Busquets pas fitores ndaj Granadas: Barcelona mund t’i fitojë të gjithë trofetë me Setien

Busquets pas fitores ndaj Granadas: Barcelona mund t’i fitojë të gjithë trofetë me Setien