in

Reagimi zemërthyer i Frenkie De Jong pasi Ajaxi u eliminua nga Liga e Kampionëve

Loading...

Ylli i Barcelonës, Frenkie de Jong, u shfaq i shkatërruar emocionalisht pasi ish-klubi i tij Ajax u eliminua nga Liga e Kampionëve.

Mesfushori 22-vjeçar holandez nënshkroi një marrëveshje para-kontrate me Barcën përpara se të përfundonte transferimin e tij prej 65 milionësh në verë.

Dhe De Jong ishte ndihmës për Ajaxin sezonin e kaluar pasi ata treguan ndeshje të mëdha dhe arritën deri në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Reprezentuesi holandez pa që skuadra e tij e tanishme të sigurojë vendin e tyre në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve, por ai dukej i zemëruar pas fishkëllimës së fundit të ndeshjes.

De Jong u pa me duar në bel duke shikuar lart në qiell përpara se të lëshonte kokën poshtë si shenj zhgënjimi pasi shokët e tij të skuadrës i uruan njëri-tjetrin.

Ajaxi ka mbajtur një lidhje të fortë me ish-lojtarin e tyre dhe madje ka festuar nënshkrimin e tij për Barcelonën gjatë verës duke punësuar një autobus dhe duke paguar një faqe të plotë në një gazetë spanjolle .

Skuadra holandeze u dënua me një humbje 1-0 nga Valencia të martën dhe përfundoi e treta në Grupin H, një pikë pas Chelseat dhe klubit spanjoll.

Ndërkohë, Barcelona përfundoi në krye të Grupit F dhe siguroi një fitore 2-1 ndaj Interit në San Siro të martën.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Abraham e do Barcelonën në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Abraham e do Barcelonën në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve