in

Real Madridi me ankesë zyrtare: As gjyqtari dhe as sistemi VAR nuk panë dy penallti ndaj Varane

reali 3
Loading...

Klubi mbretëror, Real Madridi është ankuar me anë të faqes zyrtare duke pretenduar se nuk i janë akorduar dy penallti ndaj Barcelonës në takimin e mbyllur 0-0.

Sipas faqes së Realit, Raphale Varane u përfshir në dy momente të diskutueshme në El Clasicon e zhvilluar në Camp Nou.

Francezi mund të ketë pasur dy penallti në pjesën e parë, por gjyqtari Hernandez Hernandez nuk e dha asnjërën prej tyre.

Në minutën e 17-të, mbrojtësi i Realit shkoi për të goditur me kokë para se Lenglet ta godiste atë me thumba në këmbë, por as gjyqtari dhe as VAR (ku ishte De Burgos Bengoetxea) nuk e vlerësuan atë si penallti.

reali 3

Dy minuta më vonë dhe pas një këndore tjetër mbrojtësi qendror ishte tërhequr për fanelle nga Ivan Rakitic, i cili e rrëzoi atë për tokë në zonën e penalltisë.

Sidoqoftë, edhe një herë, as gjyqtari dhe as sistemi VAR nuk vendosën të jepnin penallti.

reali 1
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Valverde për barazimin e Barcelonës: Është normale që kemi vuajtur, ata kanë skuadër të madhe

Valverde për barazimin e Barcelonës: Është normale që kemi vuajtur, ata kanë skuadër të madhe

Ter Stegen paralajmëron largimin nga Barcelona

Ter Stegen paralajmëron largimin nga Barcelona