in

Rivaldo: Topi i Artë për këtë vit i takon Messit

rivaldo messi
Loading...

Ish-ylli i Brazilit dhe Barcelonës, Rivaldo ka thënë se Lionel Messi meriton të fitojë Topin e Artë këtë vit.

Messi gëzoi një tjetër sezon të madh me Barcelonën, duke shënuar 51 gola në të gjitha garat, pasi gjigantët spanjollë fituan titullin e La Ligës.

Pavarësisht nga fitorja e ligës, Messi nuk gjeti suksese të tjera gjatë këtij viti, pasi u eliminuan në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nga Liverpooli dhe humbi finalen e Copa del Rey.

Viti i Messit u godit edhe nga eliminimi i Argjentinës të Copa America, ku 32-vjeçari nuk mundi të frymëzonte skuadrën e tij përtej gjysmëfinales.

Pavarësisht kësaj, Rivaldo beson se Messit duhet t’i jepet një Topi i Artë për këtë vit, i gjashti në karrierën e tij dhe rekord botëror.

Rivaldo: Messit i takon Topi i Artë për këtë vit

“Sipas mendimit tim, Topi i Artë i këtij sezoni është Messi për atë që ka bërë”.

“Ai nuk fitoi Ligën e Kampionëve, por për shkak se është një çmim individual ai shënoi shumë gola, gola të rëndësishëm”, ka thënë Rivaldo.

Në garë për Topin e Artë të këtij viti pritet të jenë edhe Virgil Van Dijk dhe Cristiano Ronaldo.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
neymar

Mungesa në stërvitje do t’i kushtojë 375.000 euro Neymarit

griezman barca

Antoine Griezmann do të jetë futbollist i ri i Barcelonës