Setien flet për duelin me Bayernin: Ata kanë një lojtar të madh si Lewandowski, por nuk është në nivelin e Messit
in

Setien flet për duelin me Bayernin: Ata kanë një lojtar të madh si Lewandowski, por nuk është në nivelin e Messit

Loading...

Tekniku i Barcelonës u ndal për të folur për dy yjet e skuadrave, Robert Lewandowskin e Bayernit dhe Lionel Messin.

Barcelona – Bayern Munich është çerekfinalja më interesante këtë edicion në Ligën e Kampionëve.

Dy gjigantët e futbollit evropian përballen të premten mbrëma në Lisbonë ku kërkojnë një biletë për në gjysmëfinale.

E për këtë takim ka folur edhe trajneri i Barcelonës, Quique Setien.

Spanjolli e ka cilësuar si një duel të vështirë, por është i vendosur që të vazhdoj tutje garën me klubin e tij.

“Lewandowski është një futbollist i shkëlqyeshëm, por mendoj që nuk është në nivelin e Messit”, tha Setien.

“Lewa është në një formë të shkëlqyeshme, ai është asistuar vazhdimisht nga bashkëlojtarët”.

Setien flet për duelin me Bayernin: Ata kanë një lojtar të madh si Lewandowski, por nuk është në nivelin e Messit

“Ai është lojtari kryesor i Bayernit dhe po kalon nëpër një formë të mirë, por edhe Messi është në kulmin e tij siç e pat ndaj Napolit”, deklaroi Setien.

Barcelona dhe Bayern takohen sonte mbrëma me fillim nga ora 21:00.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
‘Bomba’ e ditës, Cristiano Ronaldo i ofrohet Barcelonës

‘Bomba’ e ditës, Cristiano Ronaldo i ofrohet Barcelonës

Barcelona – Bayern Munich, formacionet e mundshme për çerekfinalen e zjarrtë të Ligës së Kampionëve

Barcelona – Bayern Munich, formacionet e mundshme për çerekfinalen e zjarrtë të Ligës së Kampionëve