in

Setien me rekord pozitiv ndaj Real Madridit dhe Zidanes, i pamposhtur në Bernabeu

Loading...

Quique Setien nuk ka humbur kundër Real Madridit në asnjërën nga tre vizitat e tij të fundit në Estadio Santiago Bernabeu.

Trajneri i sapoemëruar i Barcelonës regjistroi dy fitore radhazi ndërsa ishte në krye të Real Betis, ndërsa ai arriti një barazim sa ishte te Las Palmas.

Në sezonin 2016/17, kur Los Blancos fitoi të dy trofetë, La Ligan dhe Ligën e Kampionëve, ishullorët po fitonin 3-1 deri në minutën e 86-të përpara se Cristiano Ronaldo të shënonte një dygolësh për t’i marr një pikë Realit.

Fitorja e parë e Setien në Bernabeu erdhi në sezonin pasues me Betisin, i cili rrëmbeu një fitore të minutës së fundit 1-0 me një gol nga Antonio Sanabria.

setien fitore ndaj real
Setien duke festuar një fitore ndaj Realit (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Një vit më vonë, skuadra andaluziane mundi Los Blancos 2-0 me gola të Loren Moron dhe Jese Rodriguez në atë që ishte ndeshja e fundit e Setien si trajneri i tyre.

Ndërkohë, Setien qëndron mirë edhe në betejën kokë më kokë kundër trajnerit të Mbretërve, Zinedine Zidane.

Trajneri i ri i Barçës ka regjistruar një rekord të ekuilibruar: me dy fitore, dy barazime dhe dy humbje.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Pesë çështjet kryesore që e presin Quique Setien te Barcelona

Pesë çështjet kryesore që e presin Quique Setien te Barcelona

Zyrtarizohet orari i ndeshjes së dytë El Clasico

Zyrtarizohet orari i ndeshjes së dytë El Clasico