‘Shpërthimi’ i Messit ndaj Barcelonës i jep shpresë Manchester Cityt për ta transferuar
in

‘Shpërthimi’ i Messit ndaj Barcelonës i jep shpresë Manchester Cityt për ta transferuar

Loading...

Manchester City ka marrë edhe një dozë shpresë për transferimin e yllit argjentinas të Barcelonës, Lionel Messi.

Messi pushtoi mediat botërore gjatë ditës së mërkurë pas deklaratave të tij rreth situatës së krijuar te Barcelona.

Kapiteni i Argjentinës dhe Barcelonës deklaroi se ai ishte “lodhur nga të qenit gjithmonë problemi” në Camp Nou.

Këto deklarata si duket shihet si shpresë për klubin anglez, Manchester City për ta transferuar atë në Etihad.

Sipas mediumit anglez Express, shpërthimi i furishëm i Messit në aeroport i ka dhënë Cityt shpresë të re për të nënshkruar me yllin e Barcelonës.

City nuk është klubi i vetëm i lidhur me një transferim të Messit, pasi ai pëlqehet shumë edhe nga Paris Saint-Germain dhe Interi.

Megjithatë, Qytetarët janë favorit për ta nënshkruar shkaku i financave, por edhe trajnerit Pep Guardiola.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Lëndim serioz për Ansu Fatin në meniskun e brendshëm të gjurit të majtë

Lëndim serioz për Ansu Fati në meniskun e brendshëm të gjurit të majtë

Atletico Madrid – Barcelona, formacionet e derbit të madh në La Liga

Atletico Madrid – Barcelona, formacionet e derbit të madh në La Liga