in

Shtyhet rikthimi i Messit te Barcelona, argjentinasi nuk do të kthehet deri pas pushimit ndërkombëtar

Shtyhet rikthimi i Messit te Barcelona, argjentinasi nuk do të kthehet deri pas pushimit ndërkombëtar
Loading...

Barcelona përballet me Osasunas të shtunën dhe këtë ndeshje Lionel Messi do ta humbasë për shkak të dëmtimit.

Argjentinasi është rikthyer në stërvitje individuale me trajnerin e fitnesit të skuadrës dhe pritet që ai të rikthehet në aksion pas pushimit ndërkombëtar.

Ernesto Valverde nuk do të nxitojë me rikthimin e Messit në formacionin titullar, pasi rikuperimi i kapitenit të tij ka qenë më i ngadaltë nga sa pritej.

Në fillim pati raportime për një dëmtim të shpinës, por klubi e ka mohuar kategorikisht këtë, duke konfirmuar se ata thjesht duan të jenë të kujdesshëm me superyllin e tyre.

Pas udhëtimit të tyre në Estadio El Sadar, Barcelona luan ndeshjen e tyre të radhës në LaLiga Santander kundër Valencia më 14 shtator. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Rivaldo: Neymar e di se bëri gabim kur u largua nga Barcelona, dëshiron të kthehet dhe ta pranojë gabimin

Rivaldo: Neymar e di se bëri gabim kur u largua nga Barcelona, dëshiron të kthehet dhe ta pranojë gabimin

oferta fundit neymar

Barcelona me ofertën më të fundit për PSG-në, 130 milionë euro plus dy lojtarë për Neymarin