in

Superkupa e Spanjës: Barcelona 2-3 Athletic Bilbao, notat e lojtarëve

Superkupa e Spanjës: Barcelona 2-3 Athletic Bilbao, notat e lojtarëve
Loading...

Athletic Bilbao triumfoi 3-2 ndaj Barcelonës në finale të Superkupës së Spanjës për të fituar kështu trofeun.

Golat për baskët  i shënuan Oscar de Marcos, Asier Villalibre dhe Inaki Williams, derisa për katalunasit realizoi Antoine Griezmann.

Bilbao ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.63, me Barcelonën që u vlerësua 6.60.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Griezmann që shënoi dy gola dhe u notua me 8.8.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Marc-Andre ter Stegen që u vlerësua me 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

vlera barca
vlera atc
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Finalja e Superkupës së Spanjës: Barcelona dhe Athletic Bilbao publikojnë formacionet zyrtare

Finalja e Superkupës së Spanjës: Barcelona dhe Athletic Bilbao publikojnë formacionet zyrtare

Tjetër operim për Ansu Fati, zgjatet rikthimi i talentit spanjoll në fushë

Tjetër operim për Ansu Fati, zgjatet rikthimi i talentit spanjoll në fushë