in

Oh kukuOh kuku I InatosurI Inatosur Për të qarëPër të qarë HAHAHAHAHAHA Oh JooOh Joo BOSSBOSS

Tre formacionet e mundshme të Barcelonës për sezonin e ri – MSN, defanziv dhe ideal

Loading...

Barcelona është tejet e zënë në këtë afat kalimtar, derisa po tenton t’i bëjë edhe disa transferime të tjera për sezonin e ri.

Skuadra katalunase e shpëtoi sezonin e kaluar me triumfin në La Liga, mirëpo kishte dështuar ta fitonte Kupën e Mbretit dhe ishte eliminuar në gjysmëfinale nga Liga e Kampionëve.

Blaugranasit dëshirojnë që t’i ndryshojnë gjërat në këtë verë me transferimet që po i bëjnë, gjersa deri më tani kanë sjell, Antoine Griezmannin dhe Frenkie De Jongun, në formacion bazë.

Barcelona do t’i ketë tri formacione të mundshme për sezonin e ri, ku do të tentojë që ta fitojë tripletën:

Ribashkimi i MSN-së

Skuadra katalunase thuhet se është shumë afër që ta rikthejë Neymarin në Camp Nou, mirëpo ende nuk ka bërë një ofertë konkrete, por që gjasat janë shumë të mëdha që të realizohet transferimi.

formacioni msn

Formacioni më defanziv

Ernesto Valverde në sezonin e ri mund ta përdor Luis Suarezin si të vetëm në sulm, i mbështetur nga Lionel Messi. Kjo skemë më shumë do të përdorej nga Barcelona në rast se e kanë fituar ndeshjen e parë të ndonjë kompeticioni dhe nuk dëshirojnë t’u përmbyset rezultati si në vitet e kaluara.

formacioni defanziv

Formacioni ideal

Griezmann mund të jetë lideri i ri i sulmit të Barcelonës, pasi Luis Suarez po shkon drejt përfundimit të karrierës. Coutinho, Messi dhe Dembele do ta mbështesnin francezin, ndërsa Busquets dhe De Jong do t’i furnizonin me topa.

formacioni ideal
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
maxresdefault 1

Messi dhe Ronaldo në mesin e të nominuarëve nga UEFA për golin e vitit

3 shitjet

Koha që Barcelona të merr vendime – katër emra që duhet tu gjinden zgjidhje për largim dhe një blerje e madhe