in

Unitedi rikthen interesimin për Umtitin

Loading...

Mbrojtësi i Barcelonës, Samuel Umtiti është rikthyer në radarin e klubit të madh anglez, Manchester United.

Umtiti është njëra nga emrat më të lakuar për t’u larguar nga Barcelona këtë verë, pasi katalunasit janë të interesuar të mbledhin të holla nga shitjet.

Djajtë e Kuq kanë qenë të lidhur me reprezentuesin e Francës në të kaluarën, por asnjëherë nuk kanë arritur përparim në një marrëveshje për 25-vjeçarin.

Sipas mediumit të njohur Le10Sport, klubi nga Old Trafford është rikthyer përsëri për mbrojtësin e Barcelonës, Umtiti, i cili tani nuk është titullar fiks dhe mund të largohet.

Unitedi tani thuhet se është në bisedime për Umtitin dhe do të ishte i gatshëm të ofrojë 50 milionë euro për francezin.

Një emër tjetër i lakuar për mbrojtjen e Unitedit është mbrojtësi i Leicester Cityt, Harry Maguire, por transferimi i tij po rezulton i vështirë shkaku i çmimit.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Zyrtare: Boateng transferohet te Fiorentina

Zyrtare: Boateng transferohet te Fiorentina

Suarez i irrituar me Griezmannin, dyshja nuk folën dhe nuk e shikuan fare njëri-tjetrin në stërvitje

Suarez i irrituar me Griezmannin, dyshja nuk folën dhe nuk e shikuan fare njëri-tjetrin në stërvitje