in

Valverde flet për situatën e Messit: Nuk e di kur kthehet

Ernesto Valverde, trajner i Barcelonës, doli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Getafen, ku foli edhe për Lionel Messin.

Ai fillimisht foli për ndeshjen, duke theksuar se kanë vuajtur dukshëm nga Getafe.

“Vitin e kaluar kemi vuajtur shumë kundër tyre, pavarësisht se zhvilluam një ndeshje shumë të mirë. Është një skuadër që të lë shumë pak hapësira”.

Sigurisht që tema më e rëndësishme mbetet Lionel Messit, me trajnerin që nuk e jep datë e saktë për rikthimin e argjentinasit.

“Nuk e di për sa kohë do të qëndrojë jashtë, por ne shpresojmë që të kthehet sa më parë”.

“Gjithsesi, dëmtimi nuk është i rëndë, bëhet fjalë për një zgjatim të vogël dhe në javën e ardhshme do ta vlerësojmë më mirë. Do të na mungojë një lojtar vendimtar, por kemi të tjerë për ta minimizuar mungesën e tij”.

Messi me siguri do të mungojë edhe në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Interit.

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Po ngarkohet...

0

Komente

0 komente

Barcelona apelon dënimin më qesharak në histori të futbollit

Barcelona apelon dënimin më qesharak në histori të futbollit

Nuk ka marrëveshje mes Barcelonës dhe Neymarit, palët ngritin padi ndaj njëra-tjetrës

Nuk ka marrëveshje mes Barcelonës dhe Neymarit, palët ngritin padi ndaj njëra-tjetrës