Valverde për barazimin e Barcelonës: Është normale që kemi vuajtur, ata kanë skuadër të madhe
in

Valverde për barazimin e Barcelonës: Është normale që kemi vuajtur, ata kanë skuadër të madhe

Loading...

Ernesto Valverde e ka vlerësuar lartë paraqitjen e Real Madridit në barazimin pa gola në Camp Nou.

Trajneri i Barcelonës deklaroi se Los Blancos kanë luftuar deri në fund dhe se ata kanë vuajtur nga loja e tyre.

“Është normale që kemi vuajtur, ata (Real Madridi) kanë një skuadër të madhe”, ka thënë Valverde.

rakitic
Barcelona vs Real Madrid (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

“Gjëja më normale është se Real Madridi luftoi deri në fund dhe jo ajo që ne kemi vënë pesë mbrojtës mbrapa”.

“Ata zhvilluan një presion të lartë në pjesën tonë, por ne krijuam lojën tonë dhe dolëm në disa raste para golit të tyre, por nuk arritëm të shënonim”, ka shtuar më tej trajneri i katalunasëve.

Barcelona në xhiron e ardhshme do të takohet me Alavesin, një përballje që pritet të jetë e lehtë për ta. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Ish-gjyqtari i njohur spanjoll, Oliver: Real Madridit iu mohua një penallti

Ish-gjyqtari i njohur spanjoll, Oliver: Real Madridit iu mohua një penallti

reali 3

Real Madridi me ankesë zyrtare: As gjyqtari dhe as sistemi VAR nuk panë dy penallti ndaj Varane