in

Virgil Van Dijk është zgjedhur lojtari më i mirë në Evropë për serzonin 2018/19

vandijk
Loading...

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka ndarë çmimin për lojtarin e vitit në Ligën e Kampionëve.

Virgil Van Dijk ka fituar këtë çmim.

Holandezi pati një vit të jashtëzakonshëm duke qenë shtylla e mbrojtjes së The Reds.

28-vjeçari ishte njëri nga lojtarët kryesor të Liverpoolit që e fituan edhe Ligën e Kampionëve për herë të gjashtë në histori të klubit.

Van Dijk e fitoi këtë  çmim në garë më rivalin e tij Cristiano Ronaldo dhe gjeniun argjentinas Lionel Messi.

Për holandezit kjo ishte hera e parë që e fiton çmimin si futbollisti i vitit në Evropë.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
messiiii

Lionel Messi, sulmuesi i vitit në Ligën e Kampionëve

Votat që morën treshja finaliste: Van Dijk i la pas me qindra vota dy legjendat e futbollit

Votat që morën treshja finaliste: Van Dijk i la pas me qindra vota dy legjendat e futbollit