Votat e të gjithë lojtarëve për çmimin ‘The Best’ që e fitoi Messi
in

Më pëlqenMë pëlqen

Votat e të gjithë lojtarëve për çmimin ‘The Best’ që e fitoi Messi

Loading...

Lionel Messi është shpallur lojtari i vitit, duke e mposhtur Virgil van Dijkun dhe Cristiano Ronaldon për çmimin ‘The Best’ nga FIFA.

Ylli argjentinasi ishte i mrekullueshëm në sezonin e kaluar në aspektin individual, pasi shënoi më së shumti gola dhe bëri më së shumti asistime.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë mori 46 pikë për ta fituar çmimin e më të mirit në shtëpia më e madhe e futbollit në botë.

Mbrojtësi holandez mori 38 pikë, gjersa ylli portugez kishte 36 sosh.

Pas tyre u votuan lojtarët si, Mohamed Salah (26), Sadio Mane (23), Kylian Mbappe (17), Frenkie de Jong dhe Eden Hazard me 16-të, Kevind de Bruyne(9) dhe Harry Kane me pesë pikë.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Fjalët e para të Lionel Messit pasi e fitoi çmimin si “Lojtarit më i mirë nga FIFA”

Fjalët e para të Lionel Messit pasi e fitoi çmimin si “Lojtarit më i mirë nga FIFA”

17 arsyet se përse Messi e fitoi çmimin ‘The Best’ nga FIFA

17 arsyet se përse Messi e fitoi çmimin ‘The Best’ nga FIFA