in

Wijnaldum tregon pse e refuzoi Barcelonën për PSG-n

Wijnaldum tregon pse e refuzoi Barcelonën për PSG-n
Loading...

Mesfushori kishte thënë se ai ishte në bisedime me palën spanjolle për katër javë, por nuk mund të arrinte një marrëveshje para se pala franceze të bënte ofertën e tyre.

Georginio Wijnaldum thotë se ai zgjodhi të bashkohej me Paris Saint-Germain në vend të Barcelonës sepse pala franceze ishte më e shpejtë në bërjen e një oferte dhe ai ishte i bindur nga projekti.

Wijnaldum ishte lidhur me një lëvizje në Camp Nou për muaj me radhë pasi kontrata e tij në Liverpool po afronte skadimin e saj.

Por PSG ndërhyri dhe njoftoi se e kishin nënshkruar atë.

Çfarë është thënë?

Wijnaldum mendoi se një ribashkim me ish-trajnerin e Holandës, Ronald Koeman në Barça ishte i afërt për një kohë të gjatë derisa oferta e PSG-së erdhi.

“Ishte një zgjedhje e vështirë. Ne negociuam me Barcelonën për katër javë, por nuk arritëm një marrëveshje, “tha Wijnaldum në një konferencë shtypi.

“PSG ishte thjesht më i shpejtë dhe projekti i tyre më ofroi më shumë. Të jem i sinqertë, mendova se do të bashkohesha me Barcelonën, sepse në fillim ata ishin i vetmi klub i interesuar.

“PSG dhe Barcelona janë të dy klube me të vërtetë të shkëlqyera, dhe të dy janë klube ku unë do të doja të luaja. Unë doja të merrja vendimin tim para fillimit të Euro dhe në fund zgjodha PSG.”

Pse Wijnaldum u bashkua me PSG?

30-vjeçari është zotuar për një marrëveshje tre-vjeçare me gjigandët e Ligue 1.

Ai shpjegoi të enjten pasi lëvizja u konfirmua se trajneri Mauricio Pochettino luajti një rol të rëndësishëm në bindjen e tij për t’u bashkuar.

“Si një lojtar futbolli, ju gjithmonë doni të luani me lojtarët më të mirë përreth jush dhe kur shikoj ekipin dhe gjithashtu kur fola me menaxherin, pashë një ekip të mbushur me lojtarë të talentuar dhe lojtarë të mëdhenj,” tha ai.

“Dhe mbi të gjitha, unë gjithashtu pashë një menaxher që mund t’i bëjë lojtarët edhe më të mirë dhe gjithashtu të aftë për të sjellë të gjithë ata lojtarë së bashku për të bërë një ekip të fortë. Unë vij këtu duke u përpjekur të shkruaj histori me këtë ekip të mrekullueshëm.”/barcelona.al/

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
FC Barcelona nënshkruan me Sergio 'Kun' Agüero

FC Barcelona nënshkruan me Sergio ‘Kun’ Agüero

Lewandowski refuzon Chelsean, e do vetëm kalimin te Barcelona

Lewandowski refuzon Chelsean, e do vetëm kalimin te Barcelona