in

Zbulohet arsyeja pse Barcelona e refuzoi De Ligtin, kërkonte pagë më të madhe se Pique

Zbulohet arsyeja pse Barcelona e refuzoi De Ligtin, kërkonte pagë më të madhe se Pique
Loading...

Mathijs de Ligt këtë verë ka qenë transferimi më i madh i Juventusit ku kaloi për 75 milionë euro.

Mediat spanjolle vazhdojnë të publikojnë të dhënë se pse nuk u arrit marrëveshje mes tij dhe Barcelonës.

Katalunasit dukeshin favorit për të siguruar mbrojtësin, por dështuan për shkak të kërkesave të larta ekonomike të lojtarit.

De Ligt kërkonte një rrogë më të lartë se ajo e Gerard Pique dhe e Jordi Albas, kërkesë të cilën drejtuesit e Barcelonës nuk e kanë pëlqyer.

Paga e tij te Juve është 12 milionë euro, i dyti më i paguar te italianët.

Klubi hoqi dorë prej tij, duke i hapur rrugën Juventusit për të marrë një nga mbrojtësit e rinj, më të mirë në qarkullim.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
vidal

Interi nuk heq dorë nga Vidali

Gjest i madh i Barcelonës, i ofron kontratë të përjetshme Messit

Gjest i madh i Barcelonës, i ofron kontratë të përjetshme Messit