in

Zidane është i pamposhtur në Camp Nou

Zidane është i pamposhtur në Camp Nou
Loading...

Zinedine Zidane e vizituar katër herë si trajner më parë Barcelonën, por ende nuk e di se çfarë ndjenje është të humbasësh në Camp Nou.

Pas rreth 18 muajsh larg, francezi do të rikthehet në stadiumin mitik të mërkurën ndërsa Real Madridi përballet me Barcelona në El Clasico.

Udhëtimi i parë i Zidane në Camp Nou erdhi gjatë sezonit 2015/16, ku Los Blancos u larguan me një fitore 2-1.

Kjo ishte një hakmarrje e ëmbël për humbjen 4-0 të pësuar nga Rafa Benitez në Santiago Bernabeu më herët gjatë sezonit.

Sezonin tjetër, Sergio Ramos shpëtoi një pikë për vizitorët me një gol barazimi të vonshëm për ta bërë ndeshjen 1-1 gjatë vitit të tyre fitues të titullit.

Zidane mori përgjegjësinë e Superkupës së Spanjës së tij të parë në vitin 2017, duke regjistruar një fitore 3-1 ndaj Barcelonën në ndeshjen e parë të Camp Nou në rrugën për të fituar trofeun më pas.

Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale ishin shënuesit në herën e fundit që Zidane ishte në Camp Nou, ndërsa Real Madrid barazoi 2-2.

Zidane u tërhoq nga posti i tij si një fitues i trefishtë i Ligës së Kampionëve dhe tani kthehet në Barcelonë për të ndryshuar dëmin e bërë gjatë humbjes 5-1 të sezonit të kaluar në mungesë të tij.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Statistika, analizë dhe parashikim: Barcelona – Real Madrid

Statistika, analizë dhe parashikim: Barcelona – Real Madrid

Ish-gjyqtari i njohur spanjoll, Oliver: Real Madridit iu mohua një penallti

Ish-gjyqtari i njohur spanjoll, Oliver: Real Madridit iu mohua një penallti