in

Zyrtare: Boateng transferohet te Fiorentina

Zyrtare: Boateng transferohet te Fiorentina
Loading...

Fiorentina ka nënshkruar zyrtarisht me sulmuesin Kevin-Prince Boateng nga Sassuolo në baza të përhershme.

Marrëveshja u konfirmua në faqen zyrtare të Fiorentina, me klubin që pagoi një milion euro për Boateng, i cili ka hedhur lapsin mbi letër në një kontratë dyvjeçare.

32-vjeçari është me përvojë jashtëzakonisht të madhe pas kohës së kaluar tek klube si Tottenham Hotspur, Borussia Dortmund, Schalke, Eintracht Frankfurt dhe Milan, duke fituar një Scudetto dhe Superkupë me këtë të fundit.

Ai shënoi pesë gola në 15 paraqitje për Sassuolo përpara se të kalonte gjysmën e dytë të sezonit të kaluar te Barcelona, ​​ku luajti katër herë pa gjetur rrjetën.

Ai bëhet nënshkrimi i parë i madh i epokës Rocco Commisso në Artemio Franchi. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
3 shitjet

Koha që Barcelona të merr vendime – katër emra që duhet tu gjinden zgjidhje për largim dhe një blerje e madhe

umtiti 1

Unitedi rikthen interesimin për Umtitin