Zyrtare: Carles Alena transferohet te Getafe
in

Zyrtare: Carles Alena transferohet te Getafe

Loading...

Barcelona ka konfirmuar se Carles Alena është huazuar te Getafe deri ën fund të edicionit 2020/21.

Klubi nga Madridi do të marrë përsipër pagën e lojtarit, e që është edhe pjesë e marrëveshjes mes të dyja klubeve.

Mesfushori ka luajtur në 43 ndeshje për skuadrën e parë të Barcelonës, duke shënuar tri gola.

Në këtë edicion, Alena ka arritur t’i bëjë vetëm pesë paraqitje në të gjitha garat, me dy që vijnë në La Liga dhe një në Ligën e Kampionëve.

Lojtari është produkt i akademisë së La Masia, derisa debutimin në skuadrën e parë e kishte bërë në Kupën e Mbretiti në edicionin 2016/17.

Alena ishte bërë zyrtarisht lojtarë i skuadrës së parë nga edicionin 2018/19, derisa në janar të vitit 2020 ishte huazuar te Betisi, ku kishte realizuar 19 paraqitje, gjersa kishte shënuar vetëm një herë.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Philippe Coutinho

Barcelona përfundimisht ka vendosur për ta shitur Philippe Coutinho

Barcelona fiton thellë të Granada, shkëlqejnë dyshja Messi-Griezmann

Barcelona fiton thellë te Granada, shkëlqejnë dyshja Messi-Griezmann