in

Zyrtari i Barcelonës pas takimit me kolegët e PSG-së: Jemi afër marrëveshjes për Neymarin

BARCELONA, SPAIN - MAY 01: (EDITORS NOTE: Images is a digital [panoramic] composite.) A general view of the tifo display before the UEFA Champions League Semi Final first leg match between Barcelona and Liverpool at the Nou Camp on May 01, 2019 in Barcelona, Spain. (Photo by Michael Regan/Getty Images)
Loading...

Takimi i mbajtur të martën mes Barcelonës dhe PSG-së rreth Neymarit ka përfunduar pa marrëveshje.

Sipas disa mediave, megjithatë marrëveshja duket se është në rrugën e duhur dhe se pritet të arrihet shumë shpejt.

“Ende nuk ka ndonjë marrëveshje, por ne po negociojmë, jemi shumë afër”, tha menaxheri Javier Bordas pas mbërritjes në Barcelona nga Parisi.

Të dy palët do të vazhdojnë të negociojnë gjatë orëve të ardhshme me idenë e arritjes së një marrëveshje para përfundimit të afatit kalimtar të verës, i cili do të zgjas deri më 2 Shtator.

Kataluansit thuhet se kanë ofruar 170 milionë euro që do të paguhej në dy këste, sipas Le Parisien. Emri i Ousmane Dembeles ishte gjithashtu në tryezë, por deri më tani propozimi nuk e ka kënaqur klubin francez.

Ndryshe, Neymari ka luajtur një rol vendimtar në orët para takimit pasi i informoi parisienët se dëshiron të luan te Barça.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Përfundojnë bisedimet mes PSG-së dhe Barcelonës për Neymarin

Përfundojnë bisedimet mes PSG-së dhe Barcelonës për Neymarin

Rivaldo: Neymar e di se bëri gabim kur u largua nga Barcelona, dëshiron të kthehet dhe ta pranojë gabimin

Rivaldo: Neymar e di se bëri gabim kur u largua nga Barcelona, dëshiron të kthehet dhe ta pranojë gabimin