Zyrtarizohet orari i ndeshjes së dytë El Clasico

Zyrtarizohet orari i ndeshjes së dytë El Clasico
Loading...

Ndeshja e dytë El Clasico në La Liga do të zhvillohet me 1 mars në ora 21:00 që i bie e diel.

Është caktuar orari i ndeshjes El Clasico që kësaj radhe do të zhvillohet në Santiago Bernabeu.

Po atë javë, Barcelona do të luajë të martën në Napoli, ndërsa Real Madrid do ta presë Manchester Cityn në Bernabeu të mërkurën.

el clasico2
Thibaut Courtois – Luis Suarez (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Këto ndeshje janë të vlefshme për Ligën e Kampionëve dhe shumë të rëndësishme për këto dy skuadra.

Në mënyrë që të kompensohet Barcelona me një ditë pushim shtesë pasi luan jashtë, është vendosur që ndeshja të zhvillohet të dielën.

el clasico2 dejong
Frenkie de Jong. (Photo by Eric Alonso/Getty Images)

Ora që është zgjedhur është 21:00 dhe klubet do të vijnë me forca të barabarta.

Ka qenë presidenti i La Ligas, Javier Tebas që e ka konfirmuar këtë datë dhe kohë e ndeshjes. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Setien me rekord pozitiv ndaj Real Madridit dhe Zidanes, i pamposhtur në Bernabeu

Setien me rekord pozitiv ndaj Real Madridit dhe Zidanes, i pamposhtur në Bernabeu

varane messi bg

Varane tregon se si mund të ndalet Messi: Nuk mund të mbroheni me të si me të tjerët